WIAL Poland Talk

Jako coach Action Learning, jak postąpiłbyś w następującej sytuacji?

Członek zespołu nie wykonał działań, które zaplanował na poprzedniej sesji.

7 replies
 1. Anetta Dabrowska
  Anetta Dabrowska says:

  interwencja: jak nam idzie wzajemna realizacja zadań ustalonych na ostatniej sesji? Jaki to ma wpływ na pracę całego zespołu? lub Jaki to ma wpływ na zbliżanie się do rozwiązania naszego problemu? i kolejne pytanie Co chcemy z tym zrobić?
  To grupa musi podjąć decyzję jak zmobilizować osobę do podjęcia działań, a nie coach 🙂

  Odpowiedz
 2. Marek Koteras
  Marek Koteras says:

  Witam, moja interwencja skupiłaby się na zauważeniu braku działania, kolejnym elementem interwencji byłoby zadanie pytania jak wpłynęło to na efektywność poprzedniej sesji oraz pytanie co grupa chce z tym zrobić oraz jak zadbać aby wszyscy wykonywali zaplanowane działania.

  Odpowiedz
 3. Kleofas
  Kleofas says:

  Zauważyłabym, że jeden z członków zespołu nie wykonał działań, które zaplanował na poprzedniej sesji. Czy inni też to zauważyli? Jak brak zaplanowanych wcześniej zadań może wpłynąć na pracę w obecnej sesji? W jaki sposób niepodjęcie działań jednego z członków zespołu wpływa na zbliżenie się do całkowitego rozwiązanie problemu? Jaką zasadę możemy ustalić na przyszłość.

  Odpowiedz
 4. Katarzyna
  Katarzyna says:

  Jak nam idzie wywiązywanie się z zaplanowanych działań? Dlaczego to ważne, abyśmy wywiązywali się z zaplanowanych działań? Jak zadbamy o to w zespole?

  Odpowiedz
 5. Małgorzata Łysiak
  Małgorzata Łysiak says:

  Witajcie,
  jeśli wystąpiła taka sytuacja oznacza to, ze zespół pracuje nad tym samym problemem więcej niż 1 sesję. W związku z tym zawsze po wybraniu komp. liderskich pada pytanie od coacha jakie działania podjeliście od ostatniej sesji. Jeśli zaplanowane działania nie zostały wykonane, jest to okazja do uczenia się. Jako coach zapytałabym kolejno -> dlaczego to ważne aby wykonywać zaplanowane działania w zaplanowanym czasie? Jaka ważna lekcja płynie do nas z tej sytuacji? Jak zadbamy o to aby uniknąć takich sytuacji w przyszłości?

  Odpowiedz
 6. Tomasz Minta
  Tomasz Minta says:

  Pytania interwencyjne do grupy: Jak nam idzie realizacja zaplanowanych działań? W jaki sposób brak wykonania zadania wpływa na efektywność poprzedniej sesji? W jaki sposób brak realizacji zadania może wpłynąć na efektywność i zaangażowanie uczestników obecnej sesji? Jaką zasadę należy wobec tego wprowadzić, celem uniknięcia podobnych sytuacji w przyszłości? Czego z tej sytuacji możemy się nauczyć?

  Odpowiedz
 7. olgaszaro
  olgaszaro says:

  Jezeli grupa byłaby na etapie rozliczania się ze zrealizowanych/niezrealizowanych zadań pozwoliłabym UCzestnikom samym zarzadzić tą sytuacją, dopytać osobę co się zadziało, jaki był powód niezrealizowania zadań? jak można pomóc tej osobie, itp?. jeżeli grupa nie zareagowałaby w żaden sposób podjęłabym interwencje po zakończeniu przez grupę dyskusji na temat realizowanych zadań w stylu: zauważyłam, że jedne z Uczestników nie zrealizował zaplanowanych zadń. Czy ktoś jeszcze to zauważył? Jaki to ma wpływ na zaspół? Jak powinniśmy postąpić w takiej sytuacji?/ Jakie powinniśmy mieć normy dotcyzące takich sytuacji? /Jak chcemy rozwiązywać takie sytuacje?

  Odpowiedz

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.