WIAL Poland Talk

Jako coach Action Learning, jak postąpiłbyś w następującej sytuacji?

Każdy członek zespołu skupia się na swojej linii zadawania pytań. Zaczyna to być szczególnie widoczne gdy pojawiają się pytania zadane wcześniej przez innego uczestnika.

4 replies
 1. Marzena Zielińska
  Marzena Zielińska says:

  Jak nam idzie z wzajemnym słuchaniem się i budowaniem pytań opartych o ciag wypowiedzi rozmówców? Dlaczego to ważne aby budować pytania w kontekście pracy zespołowej?

  Odpowiedz
 2. Andrzej Francuz
  Andrzej Francuz says:

  Przykładowa interwencja w tej sytuacji mogłaby być zbudowana na bazie interwencji standardowej, czyli sekwencji pytań:
  ” Jak nam idzie budowanie i zadawanie pytań pomagających znaleźć kreatywne rozwiązanie problemu?” lub Jaka jest jakość naszych pytań?”
  Po stwierdzeniu przez kogoś z grupy, że pytania się powtarzają itp. kolejne pytanie skierowane do grupy ; „Dlaczego jest to ważne, aby pytania się nie dublowały, a pojawiały się kolejne mocne pytania? i „Jak zadbamy o to w zespole?”

  Odpowiedz
 3. Aleksandra Zdziebło
  Aleksandra Zdziebło says:

  W takiej sytuacje zastosowałabym interwencje „Jak nam idzie słuchanie siebie nawzajem – swoich pytań i odpowiedzi”, „Dlaczego to ważne abyśmy słuchali swoich pytań”, „Jak o to zadbamy w naszym zespole?”. Można też zareagować zadając grupie pytanie: „Jak nam idzie wykorzystywanie zdobytych informacji do budowania kolejnych mocnych pytań?”.

  Odpowiedz
 4. Anna Strukowicz
  Anna Strukowicz says:

  Koleżanki i koledzy wskazali już wiele rozwiązań. Chciałabym dodać, że być może w tej sytuacji coach może przekierować uwagę grupy i jego interwencja będzie miała wpływ na sposób pracy. Co myślicie o tym, by zaproponować Prezenterowi by zadał pytanie / pytania grupie? Jeśli Prezenter podejmie inicjatywę, grupa będzie skupiona na tym, co mówi jedna osoba i być może praca grupy zostanie ukierunkowana na problem.

  Odpowiedz

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.