Program Action Learning Mastermind

Co to jest

To spotkania w gronie kilku osób z biznesu, z których każda związana jest z inną branżą.

W ich trakcie uczestnicy rozwiązują własne, złożone problemy biznesowe, rozwijając przy tym swoje indywidualne kompetencje. Każdy z uczestników ma swój czas na zaprezentowanie wyzwania, z którym przychodzi. Wspólnie z grupą ma szansę określić sedno problemu i opracować przełomowe działania. Na kolejnej sesji zdaje sprawę z podjętych kroków, dokonuje refleksji nad ich efektem i ma szansę kontynuować już rozpoczętą pracę lub zaprezentować nowe wyzwanie.

Ponieważ każda z osób jest z innej branży, uczestnicy uzyskują nowe, świeże spojrzenie na swoje codzienne sprawy, mają okazję uczyć się od siebie nawzajem oraz uruchomić wysoki poziom kreatywności.

Spotkania są całkowicie poufne.

Dla kogo

Program jest przeznaczony dla osób bezpośrednio związanych z biznesem- właścicieli firm, start-upów, osób prowadzących działalność gospodarczą oraz menedżerów średniego i wyższego szczebla. Spotkania odbywają się w grupach 5-8 osób.

Cel

Spotkania dają uczestnikom okazję do:

 • znalezienia rozwiązań na swoje na pilne, ważne i złożone problemy biznesowe
 • zaplanowania konkretnych działań
 • treningu własnych umiejętności przywódczych i pracy w zespole
 • przepracowania ważnych spraw z ludźmi niezwiązanymi z ich organizacją
 • otrzymania innej perspektywy na sytuacje, w których znajdują się na co dzień
 • powiększenia samoświadomości
 • nawiązania relacji z innymi osobami z biznesu
 • otrzymania informacji zwrotnej na temat swojego sposobu współpracy w zespole
 • świadomego rozwoju osobistego, w wybranym przez siebie kierunku

Czas i miejsce

 • Warszawa przy ul. Hrubieszowskiej
 • 1 raz w miesiącu
 • 6 spotkań, od stycznia do czerwca 2018
 • w godzinach 9:00 – 15:45

*pierwsze spotkanie ma dodatkowo charakter przygotowujący do pracy w formule Action Learning i trwa w godzinach 9:00 – 17:00

Terminy spotkań na rok 2018:

 1. 11 stycznia
 2. 8 lutego
 3. 8 marca
 4. 12 kwietnia
 5. 10 maja
 6. 14 czerwca

TEST D3™

Biorąc udział w programie Action Learning Mastermind masz także możliwość wypełnić test kompetencji D3™ i odbyć indywidualną sesję konsultacyjną na temat jego wyników. Dzięki testowi i sesji konsultacyjnej:

 • Otrzymasz szczegółowe informacje na temat swojego stylu zachowania, czynników motywujących i swojego stylu pracy w zespole
 • Zdefiniujesz swoje mocne strony i ograniczenia w pracy, takie jak: zachowania w codziennych sytuacjach i naturalna odpowiedź na stres, zdolność do podejmowania decyzji, inicjatywa/proaktywność w zmianie, zdolności organizacyjne – zarządzanie swoim czasem i zadaniami, umiejętność rozwijania relacji z klientami i wewnątrz zespołu
 • Dowiesz się jakie są Twoje preferowane role w zespole
 • Otrzymasz swoją motywacyjną charakterystykę – doweisz się co motywuje Cię do osiągania lepszych efektów
 • Dostrzeżesz swoje ukryte motywatory
 • Sporządzisz plan udoskonalenia swoich umiejętności interpersonalnych

D3™ jest prawdopodobnie najbardziej czułym narzędziem diagnozy kompetencji na świecie, ponieważ łączy w sobie 4 analizy:

 • DISC (m.in. styl komunikacji, poziom decyzyjności, poziom analitycznego myślenia, reakcja na zmianę, odporność na stres, organizacja pracy, wartości dla zespołu, obszary do rozwoju)
 • TEAMS (preferowane role w zespole: Kreator, Realizator, Analityk, Koordynator, Strateg)
 • VALUES (wartości, które stoją za decyzjami: Lojalność, Niezależność, Równość, Uczciwość)
 • BAI (wewnętrzne motywacje, które przekładają się na wyniki: Wewnętrzny spokój, Solidarność, Wpływ, Ekonomia, Artyzm, Wiedza)

Wykorzystując metaforę góry lodowej, test kompetencji D3™ bada nie tylko zachowania, które da się zaobserwować (DISC), ale też to, co jest poniżej poziomu wody, czego nie widać a co wpływa na zachowania (role zespołowe, wartości, wewnętrzne motywacje).
D3™ nie etykietuje, bierze pod uwagę 3 a nie 2 dominujące style zachowania, 12 nietypowych wyników, co daje aż 40 różnych profili samego DISC, 240 w badaniu D3™ i 1440 w D3™ i BAI.

Cena

3 950 zł netto (plus 23% VAT)

✓ 6 spotkań Action Learning Mastermind

4 650 zł netto (plus 23% VAT)

✓ 6 spotkań Action Learning Mastermind
✓ Test D3 oraz sesja konsultacyjna

5 950 zł netto (plus 23% VAT)

✓ 6 spotkań Action Learning Mastermind
✓ Test D3 oraz sesja konsultacyjna
✓ 3 spotkania coachingu indywidualnego w trakcie trwania programu

Program Action Learning Mastermind to nie tylko okazja do znalezienia rozwiązań na ważne problemy biznesowe, ale także mocne i rozwojowe doświadczenie osobiste. Zgłaszając się, uczestnik musi mieć gotowość zarówno do przedstawiania grupie stojących przed nim wyzwań, jak również do dzielenia się refleksjami i wnioskami z podejmowanych działań oraz przyjmowania i udzielania informacji zwrotnej na temat umiejętności przywódczych swoich i innych członków grupy.

Trener prowadzący

Tomasz Janiak

Jedyny w Polsce Senior Action Learning Coach. Przedsiębiorca, coach ICF, mentor dla coachów Action Learning i trener umiejętności psychologicznych. Członek zarządu Światowego Instytutu Action Learning (WIAL). Dyrektor WIAL Poland.

Prelegent na konferencjach w Polsce i zagranicą, m.in. w Londynie i Waszyngtonie. Jako pierwszy Polak ukończył szkolenie dla coachów Action Learning w Nowym Jorku i rozpoczął wdrażanie nurtu WIAL w Polsce.

Obecnie pracuje zarówno z początkującymi adeptami coachingu zespołowego jak i doświadczonymi trenerami, coachami i konsultantami. Przygotowuje coachów do certyfikacji w WIAL. Doświadczony również w biznesie – zarówno w małych firmach jak i w korporacjach, pracował w sprzedaży i marketingu. Od 2012 roku nieustannie pracuje w środowisku międzynarodowym.

W swojej pracy łączy element energii i poczucia humoru z refleksją oraz przestrzenią na uczenie się. Ważne jest dla niego wspieranie zmiany w kulturze pracy zespołów i organizacji, a także w codziennym życiu ludzi z różnych regionów. Regularnie wspiera fundacje i stowarzyszenia działające na rzecz osób w trudnych sytuacjach w Polsce i na świecie. Certyfikowany konsultant DISC D3.  Z pasji perkusista, rowerzysta, wspinasz i karateka. Prywatnie mąż i ojciec.

Prześlij zgłoszenie

Przywództwo i skuteczność z Action Learning

 • Rozwiązania

  Okazja do opracowania rozwiązań na palące problemy biznesowe.

 • Umiejętności

  Trening wybranych przez siebie umiejętności liderskich.

 • Wyzwania

  Planowanie i podejmowanie konkretnych działań w celu usprawnienia efektywności biznesowej.

 • Ludzie

  Różnorodna grupa ludzi z biznesu, pracująca w otwartej i poufnej atmosferze.

Opinie o skuteczności Action Learning

Z Polski

Miałam przyjemność uczestniczyć w szkoleniu certyfikacyjnym AL pierwszej grupy w Polsce. Moje oczekiwania odnośnie szkolenia były bardzo duże i zostały zrealizowane w 150%. Nie spodziewałam się, że AL może mieć tak „głębokie” zastosowanie i oddziaływać na kilku poziomach jednocześnie – to rzeczywiście tak działa. Indywidualne dodatkowe korzyści z udziału w szkoleniu to mocna refleksja i zwiększenie samoświadomości odnośnie mocnych stron i obszarów wymagających wzmocnienia oraz praktyczny trening kluczowych dla mnie umiejętności.

Agnieszka RomańskaPion Zasobów Ludzkich, Bank Pekao S.A.

Technika zadawania pytań uczy bycia skupionym, podążania za tematem oraz korzystania z pomysłów innych bez oceniania. W trakcie szkolenia Action Learning nauczyłam się jeszcze jednej ważnej rzeczy- ludzie powiedzą Ci wszystko, wystarczy zapytać. Dzięki umiejętności pytania o to, czego szukasz możesz znacznie szybciej osiągnąć sukces, ludzie ci ufają bo czują się szanowani, zespół chce za tobą podążać. Zmiana perspektywy z mówienia o sobie na pytanie o zdanie innych powala zrozumieć inne osoby, być zrozumianym, a co najważniejsze wypracować rozwiązania satysfakcjonujące obje strony.

Praca z grupą metodą Action Learnig buduje zaufanie i zrozumienie w grupie, daje przestrzeń na radzenie sobie z tym co nas spotyka w codziennym życiu. Zdecydowanie polecam i będę promować gdzie tylko mogę.

Małgorzata Łysiak HR Assistant Manager, TOYOTA TSUSHO EUROPE S.A.
Po 20 latach doświadczenia w dziedzinie przywództwa i rozwoju organizacji, nie mam wątpliwości, że to najskuteczniejsza metodologia rozwiązywania organizacyjnych problemów, uczenia się, rozwoju i budowania zaangażowania.
Dr Agata DulnikLider Programów Rozwoju Przywództwa, Accenture

5 dni pełnych emocji i intensywnej nauki. Metoda, która uczy uważności, precyzji formułowania myśli, aktywnego słuchania i dawania równych szans uczestnikom sesji. Nie ma czasu i chęci na gadulstwo i polewanie wody, powoduje to, że nie marnujemy czasu tylko sprawnie zmierzamy do rozwiązania problemu. Słowo, które moim zdaniem, najlepiej opisuje AL, to EFEKTYWNOŚĆ.

Krzysztof Pasternak HR Biznes Partner, PORR Polska Infrastructure S.A.
Proces, który nie tylko pozwala rozwijać kompetencje, ale też rozwiązywać prawdziwe, ważne i złożone problemy. Energia uczestników zamiast rozpraszać się w pustej dyskusji, poprzez pytania i odpowiedzi kierowana jest najpierw na określenie i doprecyzowanie prawdziwego problemu, a później jego rozwiązanie i określenie działań.
Arkadiusz TotaTrener, Bank Pocztowy S.A.

Action Learning otwiera możliwość dotarcia do osób poszukujących twardych i praktycznych narzędzi służących rozwiązywaniu problemów, zapewniając jednocześnie pole do rozwoju kompetencji liderskich i autorefleksji.

Barbara Ostrowska Trener, ARYZTA Polska

Doceniam w procesie Action Learning to, że prosty i użyteczny sposób łączy efekt biznesowy z treningiem umiejętności.

Jolanta Blaszkowska-Bastian Właściciel HRset

Polecam. Byłem dziś na warsztacie z Action Learning. Jestem zachwycony tą metodą.

Paweł KokorczakKonsultant i trener Lean Six Sigma

Poznałam metodę rozwiązywania problemów na spokojnie, rzeczowo i co najważniejsze – skutecznie. Dodatkowo stosując tę metodę, można jeszcze świadomie rozwijać i doskonalić swoje kompetencje liderskie. Metoda Action Learning w niedalekiej przyszłości stanie się poszukiwanym sposobem na selekcję wysoce wyspecjalizowanych zespołów, które będą „produkować” skuteczne rozwiązania palących problemów. Cieszę się, że mogę w tym uczestniczyć. Tomku – BARDZO DZIĘKUJĘ!

Jolanta WołczaskaTrener, Bank Pekao S.A.

Action Learning znam już od 4-5 lat i jestem zachwycony od pierwszego doświadczenia. Już w trakcie oczekiwania na oficjalne szkolenie próbowałem amatorsko wprowadzać Action Learning w życie w swoim zespole i obserwowałem jak ta metodologia zmienia ludzi.

Michał WeynaProject Manager, Qatar Airways

Narzędzie jest ciekawą alternatywą dla rozwiązywania problemów zespołowych. Polecam nie tylko praktykom HR czy coachom, ale każdemu managerowi, który chce rozwijać swoje kompetencje w obszarze pracy z zespołem.

Anna CzyżExecutive Manager, Hays Poland Sp. z o.o.

Action Learning to bardzo spójny i praktyczny sposób na efektywne rozwiązywanie złożonych problemów i generowanie przełomowych rozwiązań. Według mnie atrakcyjne jest tu szczególnie to, że równolegle w czasie każdej sesji każdy uczestnik trenuje wybrane kompetencje liderskie. W efekcie nie tylko uzyskujemy rozwiązanie problemu, lecz także wzrost samoświadomości i jakości współpracy w zespole. W trakcie pracy z coachem zespół dojrzewa do samodzielności w rozwiązywaniu problemów.

Anna Lewandowska-MullerPrezes Zarządu, educarium spółka z o.o.

Z zagranicy

For us in AirAsia, Action Learning has helped introduce the concept of learning and leadership competencies in a manner that is practical and real, with teams working together to solve urgent, complex problems. For the past two years Action Learning has been positioned at the grassroots level, with priority focus on problem-solving and team-building skills.

“Our internal Certified Action Learning coaches are excited to continue and expand Action Learning as the cornerstone of the top leadership development programs for Air Asia, from Kuala Lumpur to Manila to Bangkok and more.”

Faz Kamaruddin, Group Head, Talent, Air Asia


The United States Department of Justice (DOJ) used Action Learning in 2016 to support six major projects, leading to breakthrough improvement in the procurement processes and uniformity at the U.S. Marshals Service (USMS). WIAL trained LEAP alumni to become coaches for the following cohorts and this approach brought the program to the next level. Since 2017, an Action Learning Community of Practice (ALCOP) brings together 50 members from over two dozen federal agencies to share best practices and share approaches to action learning sets.

“Action Learning has become a key leadership development component of the Department of Justice’s Leadership Excellence and Achievement Program” (LEAP) for high potentials.”

Bill Thimmesh, Program Manager, Leadership and Executive Development, Department of Justice


„Action Learning has played an important role in helping the Emerging Leaders Network of the U.S. Environmental Protection Agency to grow into what it is today. Both in terms of our internal organization and external programs, the World Institute for Action Learning has served as an excellent partner and resource.”

Peter Fargo, special assistant to the Deputy Assistant Administrator for Science, EPA


“In today’s fast-paced, highly competitive business world, having knowledgeable leaders at every level is our only true competitive advantage. We have found that Action Learning is the best way to align and motivate our organization to leverage that knowledge for competitive advantage.”
Larry Washington, VP, Human Resources, Dow Chemical


“Real progress in business is achieved only by corporations and individuals trying out creative ideas and making them work, by pooling talent, and most of all, by learning while doing. Action Learning is the vehicle for achieving this.
Gerald van Schaik, former Chairman of Executive Board, Heineken


“Building teams has become a key goal and achievement of Action Learning at Siemens. Action Learning has helped the company maximize the entrepreneurial spirit and enhance team player qualities such as cooperation and free exchange of ideas. The quality of teams has resulted in more innovative ways of finding new solutions for customer requirements.
Peter Pribilla, Corporate Human Resources, Siemens


“In two hours, I accomplished more through the action learning process than I would have achieved in six months.”
Doug Park, Director, Microsoft Xbox Support


“I am privileged to have had an opportunity to bring a business challenge to the group – it was a super valuable exercise for me, and certainly beneficial to my business. This was far and away the most valuable EXPO event in my 3 years of participation in the program- GREAT JOB on all fronts.”
Marc Spiotta, Incubation Sales Manager, Microsoft Mobility Business


“[the Action Learning program] was a great learning experience and the fact that we worked on a current business challenge made it even more valuable.  I am taking some concrete actions as a result of this experience…”
Benny Madrid, Marketing Development Manager, Microsoft


„Last week was one of the best leadership development experiences I’ve been a part of at Microsoft; you and the team should be proud of what you put together and the results!”
Dan Grady, Premier Field Engineering Director, Microsoft


“The concepts identified in the Action Learning course made this one of the most powerful training sessions that I have experienced in my 13 years in the training and development field. I was able to take the content and immediately put it to use, creating a dynamic of self-awareness for all of the project participants that typically is not found in a regular classroom setting”.
Susan Mitnick, Senior Director, Sales Training,  cbeyond

NASI KLIENCI w Polsce