WIAL Poland Talk

Jako coach Action Learning, jak postąpiłbyś w następującej sytuacji?

Na początku sesji wszystkie pytania kierowane są do prezentera problemu. Podczas pierwszej interwencji, prezenter mówi: „Ja czuję się zaatakowany pytaniami, jakbym był na linii ognia”. Na to jeden z członków zespołu odpowiada: „A moim zdaniem to dobrze, że wszystkie pytania są do prezentera. Przecież musimy jakoś zdobyć informacje o tym problemie.”

2 replies
 1. Aneta
  Aneta says:

  W tym momencie zwróciłabym się do drugiej osoby z pytaniem – ” Na jakie pytanie odpowiadasz ?, a następnie zapytałabym grupy – ” Jak ważne w kontekście wypracowania przez nas przełomowego rozwiązania jest poznanie na ten temat doświadczeń i opinii innych osób ? Zakładając, że padnie odpowiedź twierdząca zapytałabym: „Co możemy zrobić, żeby o to zadbać ? „

  Odpowiedz
 2. Kasia Ś.
  Kasia Ś. says:

  W tej sytuacji ważny jest kontekst i jakość pytań zadawanych prezentującemu. Jeżeli widzimy, że np. ogień pytań w kierunku prowadzącego jest być może spowodowany tym, że uczestnicy nie budują na własnych pytaniań na pytaniach innych; możemy zapytać: Jak nam idzie w budowaniu własnych pytań w oparciu o pytania innych? Dlaczego to ważne w kotenkscie opracowywania przełomowego rozwiązania, aby budować własne pytania na pytaniach innych. Jak zadbamy o to by budować pytania w oparciu o pytania innych? (oczywiście całość zawarta powyżej jest poprzedzona pytaniem do osoby wypowiadającej się jako ostatnia – Na jakie pytanie odpowiadasz?)

  Odpowiedz

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *