WIAL Poland jest oficjalnym oddziałem World Institute for Action Learning (WIAL), czyli Światowego Instytutu Action Learning.

Pomagamy rozwiązywać złożone problemy organizacyjne, kształcimy liderów, budujemy skuteczne zespoły oraz rozwijamy kulturę organizacyjną.

Co więcej, prowadzimy szkolenie światowej klasy coachów zespołowych Action Learning, według standardów opracowanych po 16 latach doświadczeń i używanych obecnie na wszystkich kontynentach.

Uczestnicy naszych programów rosną jako liderzy, zwiększają skuteczność pracy w swoich zespołach i są ziarnami, które wzrastają by inspirować całą organizację.

Dlaczego my?

Usprawniamy pracę

Sesje Action Learning pozbawione są dygresji i długich wypowiedzi. Dają konkret, współpracę i produktywność.

Docieramy do źródeł

Przed podaniem rozwiązania, serwujemy przyjrzenie się co tak naprawdę jest problemem firmy.

Przynosimy rezultaty

Celem Action Learning są nowe rozwiązania skrojone na miarę, które rozwiążą problem raz na zawsze.

Umacniamy osoby

W trakcie programów uczestnicy rosną w oczach jako liderzy i sprawni członkowie swoich zespołów.

Rozkręcamy zespoły

Dzięki pracy w Action Learning zaufanie szybuje do góry, a motywacja zespołu rośnie jak na drożdżach.

Produkujemy wiedzę

Efektem jest także nowa, starannie wykuta wiedza, wynikająca ze specyfiki samej organizacji.

WIAL na świecie

6

Kontynentów

30

Oddziałów

500+

Certyfikowanych coachów

16

Lat doświadczenia

NASI KLIENCI w Polsce

I klienci WIAL na świecie

Opinie

Miałam przyjemność uczestniczyć w szkoleniu certyfikacyjnym AL pierwszej grupy w Polsce. Moje oczekiwania odnośnie szkolenia były bardzo duże i zostały zrealizowane w 150%. Dlaczego w 150%? Dlatego, że otrzymałam więcej niż się spodziewałam. Zakładałam, że podczas szkolenia poznam nową metodę i zostanę profesjonalnie przygotowana do jej stosowania – to oczekiwanie zostało zrealizowane. Natomiast nie spodziewałam się, że AL może mieć tak „głębokie” zastosowanie i oddziaływać na kilku poziomach jednocześnie – to rzeczywiście tak działa. Indywidualne dodatkowe korzyści z udziału w szkoleniu to mocna refleksja i zwiększenie samoświadomości odnośnie mocnych stron i obszarów wymagających wzmocnienia oraz praktyczny trening kluczowych dla mnie umiejętności w pracy trenera i coacha, np. zadawanie inspirujących pytań, poszerzanie perspektywy, akceptacja różnorodności itp. Natomiast największym pozytywnym zaskoczeniem było to co zadziało się na poziomie zespołu: integracja, wzmocnienie relacji, zmiana perspektywy wzajemnego postrzegania naszych obszarów działań i wreszcie wypracowanie koncepcji przyszłej współpracy, którą aktualnie wdrażamy w praktykę naszego codziennego działania. Bea, Tomku – dziękuję bardzo! To był dla mnie ważny i niezwykle inspirujący tydzień.

Agnieszka RomańskaPion Zasobów Ludzkich, Bank Pekao S.A.
Po 20 latach doświadczenia w dziedzinie przywództwa i rozwoju organizacji, nie mam wątpliwości, że to najskuteczniejsza metodologia rozwiązywania organizacyjnych problemów, uczenia się, rozwoju i budowania zaangażowania.
Dr Agata DulnikLider Programów Rozwoju Przywództwa, Accenture
Szkoła Action Learning to prawdziwie uczące doświadczenie. Bardzo praktyczne. W działaniu. Całkowicie zgodne z ideą Action Learning. Świetnie prowadzone. Zostawiło mnie z chęcią, żeby wykorzystać Action Learning w swojej pracy już od następnego dnia.
Maciej SikorskiKoordynator ds. Rozwoju, Skanska

Szkoła Action Learning, w której miałam przyjemność uczestniczyć była bardzo praktyczna. Pozwoliła na natychmiastowe zastosowanie Action Learning w mojej organizacji. Metoda stymuluje rozwój pracowników, angażuje ich w sprawy firmy, buduje zespoły i wspiera otwartość oraz odpowiedzialność. Mam wrażenie i nadzieję, że wniesie nową jakość do sposobu rozwoju talentów.

Joanna GrodzkaDyrektor Szkoleń i Rozwoju, ADB

5 dni pełnych emocji i intensywnej nauki. Metoda, która uczy uważności, precyzji formułowania myśli, aktywnego słuchania i dawania równych szans uczestnikom sesji. Nie ma czasu i chęci na gadulstwo i polewanie wody, powoduje to, że nie marnujemy czasu tylko sprawnie zmierzamy do rozwiązania problemu. Słowo, które moim zdaniem, najlepiej opisuje AL, to EFEKTYWNOŚĆ.

Krzysztof Pasternak HR Biznes Partner, PORR Polska Infrastructure S.A.

Bardzo ciekawa metoda i doskonałe szkolenie. Zupełnie nowe doświadczanie procesu nauki. Szczerze polecam wszystkim.

Agnieszka StańczykDyrektor Biura Personalnego, PORR Polska Infrastructure S.A.

Już kilka dni po szkoleniu widzę jego owoce. Moje sesje przeprowadzone ostatnio są znacznie bardziej efektywne niż wcześniej.

Anna Gabryjelska-BasiukPsycholog, coach, facylitator
Proces, który nie tylko pozwala rozwijać kompetencje, ale też rozwiązywać prawdziwe, ważne i złożone problemy. Energia uczestników zamiast rozpraszać się w pustej dyskusji, poprzez pytania i odpowiedzi kierowana jest najpierw na określenie i doprecyzowanie prawdziwego problemu, a później jego rozwiązanie i określenie działań.
Arkadiusz TotaTrener, Bank Pocztowy S.A.

Dawno nie miałam okazji być na tak ciekawym i inspirującym szkoleniu. Atmosfera jaką stworzyliście oraz formuła szkolenia pozwoliły każdemu uczestnikowi w sposób najbardziej dla niego komfortowy rozwijać indywidualne kompetencje liderskie oraz poznawać proces Action Learning.

Agata DraganCoach, Bank Pekao SA

Stałam się prawdziwą ambasadorką AL – uczy dyscypliny myślenia, zadawania pytań, koncentracji na problemie i wielu innych umiejętności, które przywołaliśmy na zakończenie spotkania na poziomie Foundations.

Anna SzajerskaNauczycielka

Polecam. Byłem dziś na warsztacie z Action Learning. Jestem zachwycony i metodą i trenerem.

Paweł KokorczakKonsultant i trener Lean Six Sigma

Action Learning nie jest pewnie jedyną ale na pewno bardzo skuteczną odpowiedzią na problemy z jakimi borykają się obecnie pracownicy i organizacje. Oparcie się na doświadczeniu grupy w realnym rozwiązywaniu problemów, przy jednoczesnym „zaopiekowaniu się” rozwojem konkretnych umiejętności liderskich stawia AL w gronie moich ulubionych narzędzi.

Łukasz Niewola Coach, dziennikarz

Udział w szkoleniu Action Learning był dla mnie inspirującym doświadczeniem, pozwalającym rozszerzyć umiejętności i kompetencje coachingowe oraz doświadczyć mocy zmiany w grupie poprzez wspólne uczenie się. Dodatkowym atutem byli trenerzy: Bea Carson oraz Tomasz Janiak, którzy w perfekcyjny sposób podążali za grupą, zapewniając jej najlepszy sposób uczenia się. Bea, Tomek bardzo dziękuję.

Marek KoterasMaster Coach ICC

Bardzo ciekawe szkolenie i skuteczna metoda do rozwiązywania problemów zespołowych. Metoda AL pomaga rozwiązać problem, a przy okazji daje możliwość rozwoju umiejętności osób uczestniczących w sesji. W sposób kreatywny uczestnicy pracują nad problemem, pozostając w dobrych relacjach i atmosferze. Dodatkowo, co ważne dla mnie metoda AL daje doskonałe pole dla rozwoju osobistego coacha.
Tomku, Bea bardzo dziękuje za Waszą cierpliwość i Wasze  podejście w przybliżaniu metody AL podczas szkolenia. Dla mnie rozpoczyna się nowa podróż pod tytułem Action Learning. Jestem po pierwszej przeprowadzonej sesji, kolejna przede mną i nie mogę się już doczekać.  Zaraziliście mnie Waszą pasją. Dziękuję

AnettaTrener wewnętrzny, Bank Pekao S.A.