WIAL Poland Talk

Jako coach Action Learning, jak postąpiłbyś w następującej sytuacji?

Jeden z członków zespołu odmawia udziału w sesji.

3 replies
 1. Agnieszka Romańska
  Agnieszka Romańska says:

  1) W tej sytuacji przypomniałabym najpierw cel sesji: jesteśmy tutaj, aby pomóc rozwiązać ważny i pilny problem. Zapytałabym uczestnika, czy zechce podać powód swojej odmowy? W zależności od odpowiedzi zapytałabym tego uczestnika co ja jako coach i/ lub grupa możemy zrobić, aby „zniwelować przyczynę odmowy”. Jeśli dyskusja toczyłaby się na forum: zapytałabym o to również zespół – co może zrobić? /
  2) Można również zapytać, czego uczestnik potrzebuje, aby wziąć udział w sesji?/ co pomogłoby mu wziąć udział w sesji? I też zadać pytanie zespołowi, czy są w stanie to zrealizować?
  3) Można również zapytać czy w tej sytuacji zespół chce kontynuować sesję bez udziału uczestnika? Ewentualnie jaką rolę widzi dla niego podczas sesji lub po sesji – czy uczestnik się na to zgadza?

  Odpowiedz
 2. Aleksandra Zdziebło
  Aleksandra Zdziebło says:

  Jeżeli udziału w sesji odmawia osoba istotna z punktu widzenia decyzyjności bądź też która jest zobligowana to pracy nad wdrożeniem rozwiązań w firmie w opracowywanym temacie to można zadać pytanie dotyczące odpowiedzialności za dalszy ciąg prac oraz gotowości do wdrożenia wypracowanych rozwiązań. Przykłady pytań: „Czy weźmiesz odpowiedzialność za wyniki / efekty pracy zespołu?”; „W jakim stopniu jesteś gotowy współpracować z decyzjami wypracowanymi przez zespół”.

  Odpowiedz
 3. Ola Kruszyńska
  Ola Kruszyńska says:

  Zauważyłam że jedna osoba( można podać jej imię) odmawia udziału w sesji/nie chce brać udziału w naszej sesji? Jak się z tym czujecie? Czy to nie problem dla Was? Co zrobimy jeśli zmieni zdanie?

  Odpowiedz

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.