WIAL Poland Talk

Jako coach Action Learning, jak postąpiłbyś w następującej sytuacji?

Jeden z uczestników robi coś, co wyraźnie wskazuje na umiejętność liderską, którą wybrał na początku sesji.

3 replies
 1. Piotr Szrajber
  Piotr Szrajber says:

  W zależności czym to „coś” jest, jeśli to zachowanie dobrze wpisujące się w proces, nie zaburzające go, to rejestruję to zachowanie, odnotowuję by w częsci, która przeznaczona jest na omówienie „ćwiczenia kompetencji” odnieść się i przytoczyć ten przykład w celu realizacji obszaru „learning”. Jeśli to „coś” według mnie jest treningiem odnoszącym się do ćw. umiejętności ale źle wplywa na proces to przede wszystkim obserwuję, jeśli zespołowi nie przeszkadza, zostaję ze swoim subiektywnym odczuciem i powstrzymuję się od interwencji, pozostawiam również do krótkiego omówienia.

  Odpowiedz
 2. Piotr Szrajber
  Piotr Szrajber says:

  Realizacja „learning”
  Jest jeszcze opcja związana z wejściem przez chwilę w sesję, gdy jest ku temu sposobność, tzn nie zaburzamy rytmu, energii czy dobrego flow sesji. Wchodzimy na chwilę, przerywamy, by zwrócić uwagę na przykład godny zauważenia, warty naśladowania z racji realizowania najważniejszych celów AL, którymi oprócz znajdywania przełomowych rozwiązań jest rozwijanie kompetncji liderskich.

  Odpowiedz
 3. Kasia Świerczek
  Kasia Świerczek says:

  Nie do końca wiadomo co konkretnie ta osoba robi. Zakładając, że ćwiczy kompetecję liderska równocześnie dając o to by przełomowe rozwiązanie problemu zostało opracowane, wykorzystałabym tą sytuację, żeby przypomnieć zespołowi o kompetencjach liderskich, które wybrali: Zauważyłam, że niektóre z osób dbają o ćwiczenie kompetencji liderskiej, czy też to zauważyliście? I nastepnie zapytałabym dlaczego to ważne aby ćwiczyć kompetencje liderskie w trakcie sesji oraz jak zadbają o to by o tym pamiętać. Można też po prostu zanotować jak dana osoba ćwiczyła tą kompetencję, żeby na końcu sesji mieć przykład do którego można się odwołać

  Odpowiedz

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *