WIAL Poland Talk

Jako coach Action Learning, jak postąpiłbyś w następującej sytuacji?

Jeden z managerów zakwestionował jakość pytań innych członków zespołu. Jeden z nich, poirytowany tą sytuacją, opowiedział podobnym podważeniem jakości jego wypowiedzi.

2 replies
 1. Marek Koteras
  Marek Koteras says:

  Witam, moim zdaniem interwencję można rozpocząć od pytania: „Jak w naszej grupie jest z szacunkiem wobec innych członków grupy?”,”Co z tym chcemy zrobić?” „Co nam pomoże, aby więcej taka sytuacja się nie powtórzyła?”. Taką interwencje zaproponowałbym w przypadku rzeczywistego zauważenia braku szacunku w grupie. Gdyby sytuacja miała podłoże w niskiej jakości pytań interwencja mogłaby się zacząć od pytania „Jak w naszej grupie jest z zadawaniem pytań w kontekście rozwiązania problemu zgłoszonego przez prezentera?” „Co możemy z tym na ten moment zrobić?” „Co nam pomoże, aby pytania przybliżały nas do rozwiązania problemu zgłoszonego przez prezentera?”

  Odpowiedz
 2. Magdalena Nowosadko
  Magdalena Nowosadko says:

  Jeśli sytuacja nie wynika z braku szacunku, tylko z poczucia „kręcenia się w kółko” i emocji z tym związanych można zapytać: „W jaki sposób ta sytuacja wpływa na naszą pracę jako grupy?” „Jak zbliża nas do przełomowego rozwiązania problemu?” „W jaki sposób jakość pytań może wpływać na jakość uzyskiwanych odpowiedzi?”

  Odpowiedz

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *