WIAL Poland Talk

Jako coach Action Learning, jak postąpiłbyś w następującej sytuacji?

Jeden z członków zespołu mówi, że w sali jest gorąco. Inny wstaje i włącza klimatyzację.

4 replies
 1. Agnieszka Romańska
  Agnieszka Romańska says:

  W takiej sytuacji warto zrobić interwencję: zauważyłem, że jedna osoba zasygnalizowała, że w sali jest za gorąco, czy Wy również macie takie same odczucia? Jeśli większość osób potwierdzi można zapytać, czy włączenie klimatyzacji będzie dobrym rozwiązaniem tej sytuacji? Jeśli będą rozbieżne odpowiedzi: jakie inne rozwiązanie proponujecie? Jeśli nie wszystkim jest gorąco też warto to zauważyć: nie wszystkim jest za gorąco w sali, co możemy zrobić, aby każdy z nas czuł się komfortowo? Ja bym jeszcze dodała na koniec propozycję ustalenia zasady: czy w tego typu sytuacjach chcielibyście, aby zapytać Was o zdanie co do rozwiązania przed np. włączeniem klimatyzacji?

  Odpowiedz
 2. Marzena Zielińska
  Marzena Zielińska says:

  Zauważyłam,że jeden z członków zespołu zasygnalizowal,że w sali jest gorąco.Inna osoba w reakcji na zgłoszenie włączyła klimatyzację bez konsultacji tego w zespole.Czy ktoś to jeszcze zauważył?Dlaczego to ważne aby również w takich sytuacjach konsultować z zespolem wdrażane rozwiązanie,które dotyczy całej grupy?

  Odpowiedz
 3. Grzegorz Sikora
  Grzegorz Sikora says:

  W takiej sytuacji zrobił bym interwencję, zapytał bym grupę co grupa o tym zdarzeniu które miało miejsce przed momentem sądzi, jaki to ma wpływ na pracę grupy i czy wszyscy uczestnicy zgadzają się co do tego że w sali jest gorąco i czy dobrym rozwiązaniem będzie włączenie klimatyzacji.

  Odpowiedz
 4. Aneta
  Aneta says:

  Można tez zrobić interwencje, skupiając się na tym co się zadziało, czyli na włączeniu klimatyzacji bez konsultacji z zespołem. Interwencja mogłaby brzmieć: ” Zauważyłam , ze jeden z członków zespołu na uwagę innego członka zespołu, że w sali jest gorąco wstał i włączył klimatyzacje. Czy ktoś jeszcze to zauważył ? Jaki wpływ na zespół ma to, gdy ktoś podejmuje decyzje bez konsultacji ze wszystkimi członkami zespołu? Jak możemy zadbać o zgodę zespołu na wszystkie podejmowane decyzje ?

  Odpowiedz

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.