Tomasz Janiak

Jedyny w Polsce Senior Action Learning Coach. Przedsiębiorca, coach ICF, mentor dla coachów Action Learning i trener umiejętności psychologicznych. Dyrektor WIAL Poland.

Prelegent na konferencjach w Polsce i zagranicą, m.in. w Londynie i Waszyngtonie. Jako pierwszy Polak ukończył szkolenie dla coachów Action Learning w Nowym Jorku i rozpoczął wdrażanie nurtu WIAL w Polsce.

Obecnie pracuje zarówno z początkującymi adeptami coachingu zespołowego jak i doświadczonymi trenerami, coachami i konsultantami. Przygotowuje coachów do certyfikacji w WIAL. Doświadczony również w biznesie – zarówno w małych firmach jak i w korporacjach, pracował w sprzedaży i marketingu. Od 2012 roku nieustannie pracuje w środowisku międzynarodowym. Prowadzi także zajęcia w Szkole Trenerów Biznesu w ośrodku INTRA w Warszawie.

W swojej pracy łączy element energii i poczucia humoru z refleksją oraz przestrzenią na uczenie się. Ważne jest dla niego wspieranie zmiany w kulturze pracy zespołów i organizacji, a także w codziennym życiu ludzi z różnych regionów. Regularnie wspiera fundacje i stowarzyszenia działające na rzecz osób w trudnych sytuacjach w Polsce i na świecie. Z pasji perkusista, rowerzysta, wspinasz i karateka. Prywatnie mąż i ojciec.

Miał zaszczyt pracować z przedstawicielami: Keller, Microsoft, Nestle, Siemens, PGNiG, H&M, Pekao SA, Banku Santander, Aryzta Polska, Skanska, Banku Pocztowego, Mondelez, Technicolor, Wojska Polskiego, PKP Energetyka, Redcastle Services, Argos Translations, Politechniki Warszawskiej, Grupy Pracuj, Test and Drive, Innogy, Leroy Merlin, Tauron, Clinico Medical (Fresenius Kabi), Velux i innych.

Pracuje po polsku i po angielsku. Na co dzień mieszka w okolicach Łodzi.