Międzynarodowe webinarium

10 wskazówek stosowania Action Learning w biznesie

13 lutego 2018, godz. 15:00-16:00

WIAL Action Learning jest metodologią, która najskuteczniej działa gdy jest stosowana projektowo. Kiedy organizacja, dział lub zespół mierzy się z rzeczywistym wyzwaniem i potrzebuje podjąć działania by świadomie kreować swoją biznesową rzeczywistość, kluczowe jest dobre przygotowanie i zarządzanie takim projektem.

W trakcie webinarium Tomasz Janiak i Dr Michael Marquardt podadzą sprawdzoną w praktyce wiedzę, która podpowie o co zadbać, wdrażając w biznesie projekty wprowadzania zmiany, coachingu zespołowego i rozwoju przywództwa oparte o Action Learning.

Na webinarium dowiesz się:

  • czym jest nurt WIAL Action Learning
  • o co zadbać, wdrażając projekt rozwiązywania złożonego organizacyjnego problemu
  • jak skutecznie prowadzić coaching zespołu, który rozwiązuje problemy i pracuje nad rozwojem skuteczności
  • jak przedstawić wyzwanie zespołowi, aby zbudować zaangażowanie
  • jak używać pytań w procesie analizy problemu i syntezy pomysłów
  • jakie osoby zapraszać do podobnych projektów
  • co badania mówią na temat kluczowego czynnika, zapewniającego skuteczną współpracę
  • jakie przywileje i obowiązki powinien mieć zespół AL
  • jakie wsparcie organizacji jest potrzebne

Co więcej, webinarium będzie internaktywne, co oznacza, że będziesz mieć okazję uzyskać odpowiedzi na swoje pytania.

Całość odbędzie się w języku angielskim. Dostęp do webinarium jest darmowy.

Prowadzący

Dr Michael Marquardt

Jeden z założycieli WIAL, jego pierwszy prezes zarządu i twórca nurtu Action Learning, którym WIAL obecnie się posługuje. Wieloletni konsultant biznesowy, wykładowca na George Washington University w dziedzinie rozwoju HR i stosunków międzynarodowych, a także autor ponad 25 książek z dziedziny rozwoju organizacji, przywództwa, uczenia się i Action Learning, które sprzedały się w ponad milionie egzemplarzy.

W 1995 roku poznał Rega Revansa, twórcę podstaw metodologii AL. Ich wspólny dialog oraz wykorzystanie amerykańskiego dorobku psychologii społecznej, do spółki z latami praktyki wdrażania tej metody w różnych organizacjach doprowadziły do obecnego kształtu WIAL Action Learning.

Dr Mike Marquardt jest dziś obecnie uznanym autorytetem, służącym przede wszystkim jako mentor, nauczyciel i prelegent na światowych konferencjach dotyczących tematów, w których się specjalizuje.

W trakcie webinaru Dr Maquardt podzieli się swoimi doświadczeniami wdrażania projektów konsultingowych na świecie oraz poda wskazówki, które według niego są kluczowe we wdrażaniu AL w organizacjach biznesowych.

Tomasz Janiak

Jedyny w Polsce Senior Action Learning Coach. Przedsiębiorca, coach ICF, mentor dla coachów Action Learning i trener umiejętności psychologicznych. Członek zarządu Światowego Instytutu Action Learning (WIAL). Dyrektor WIAL Poland.

Prelegent na konferencjach w Polsce i zagranicą, m.in. w Londynie i Waszyngtonie. Jako pierwszy Polak ukończył szkolenie dla coachów Action Learning w Nowym Jorku i rozpoczął wdrażanie nurtu WIAL w Polsce.

Obecnie pracuje zarówno z początkującymi adeptami coachingu zespołowego jak i doświadczonymi trenerami, coachami i konsultantami. Przygotowuje coachów do certyfikacji w WIAL. Doświadczony również w biznesie – zarówno w małych firmach jak i w korporacjach, pracował w sprzedaży i marketingu. Od 2012 roku nieustannie pracuje w środowisku międzynarodowym.

W swojej pracy łączy element energii i poczucia humoru z refleksją oraz przestrzenią na uczenie się. Ważne jest dla niego wspieranie zmiany w kulturze pracy zespołów i organizacji, a także w codziennym życiu ludzi z różnych regionów. Regularnie wspiera fundacje i stowarzyszenia działające na rzecz osób w trudnych sytuacjach w Polsce i na świecie. Z pasji perkusista, rowerzysta, wspinasz i karateka. Prywatnie mąż i ojciec.