Opinie o Szkole Action Learning i samym procesie

Właśnie skończyłem Szkołę Action Learning u Tomka Janiaka z WIAL Poland. Czuję się dobrze przygotowany.

Bardzo gorąco polecam Szkołę Action Learning! Doceniam wiele rzeczy, ale chcę zwrócić szczególną uwagę na bardzo praktyczne podejście do uczenia się nowej metody, świetne materiały i stworzenie unikatowej atmosfery sprzyjającej uczeniu się. Dziękuję!

Paulina Józefowska, Trener i coach, EY, Santander

Marek Koteras, Master Coach ICC, Bank Pekao S.A.

Przemek Witka, Agile Coach, Dynatrace

Aleksandra Bukowska, Trenerka, facylitatorka, mediatorka

Aleksandra Lemańska, obecnie LemanSkills, wcześniej: Head of L&D, JLL

Paweł Kokorczak, Lean Manager, Affidea

Jacek Romański, Trener, Konsultant, CreoTab

Robert Gondzia, PM, Black Belt Six Sigma, Rossmann

Julian Czurko, Trener, Coach, Facylitator

Poniżej znajdziesz opinie, które zebraliśmy na początku działalności. Później zapraszaliśmy już naszych uczestników do wystawienia opinii na Facebooku, w Google i na Linked in.

Z Polski

Miałam przyjemność uczestniczyć w szkoleniu certyfikacyjnym AL pierwszej grupy w Polsce. Moje oczekiwania odnośnie szkolenia były bardzo duże i zostały zrealizowane w 150%. Dlaczego w 150%? Dlatego, że otrzymałam więcej niż się spodziewałam. Zakładałam, że podczas szkolenia poznam nową metodę i zostanę profesjonalnie przygotowana do jej stosowania – to oczekiwanie zostało zrealizowane. Natomiast nie spodziewałam się, że AL może mieć tak „głębokie” zastosowanie i oddziaływać na kilku poziomach jednocześnie – to rzeczywiście tak działa. Indywidualne dodatkowe korzyści z udziału w szkoleniu to mocna refleksja i zwiększenie samoświadomości odnośnie mocnych stron i obszarów wymagających wzmocnienia oraz praktyczny trening kluczowych dla mnie umiejętności w pracy trenera i coacha, np. zadawanie inspirujących pytań, poszerzanie perspektywy, akceptacja różnorodności itp. Natomiast największym pozytywnym zaskoczeniem było to co zadziało się na poziomie zespołu: integracja, wzmocnienie relacji, zmiana perspektywy wzajemnego postrzegania naszych obszarów działań i wreszcie wypracowanie koncepcji przyszłej współpracy, którą aktualnie wdrażamy w praktykę naszego codziennego działania. Bea, Tomku – dziękuję bardzo! To był dla mnie ważny i niezwykle inspirujący tydzień.

Szkoła Action Learning pomogła mi nabrać pewności w podstawowej kompetencji coacha i lidera czyli w zadawaniu pytań. Pięciodniowy warsztat był bardzo praktyczny, zawierał 90% ćwiczeń, prowadzenia sesji, znajdowania sposobów reagowania na sytuacje dziejące się w grupie. Po pięciu dniach intensywnej pracy mogę szczerze powiedzieć, że czułam się pewnie wprowadzając to narzędzie do organizacji. Zauważyłam także u siebie większą swobodę w zadawaniu pytań, większą łatwość podążania za tokiem myślenia zespołu oraz dawaniu i otrzymywaniu informacji zwrotnej.  Eksperyment do którego namówił nas prowadzący, tzn. dawaj tylko pozytywną informację zwrotną, a negatywne zachowania zostaną zastąpione pozytywnymi, przyjął się bezbłędnie. Obecnie często stosuję ten zabieg świadomie.

Technika zadawania pytań uczy bycia skupionym, podążania za tematem oraz korzystania z pomysłów innych bez oceniania. W trakcie szkolenia Action Learning nauczyłam się jeszcze jednej ważnej rzeczy- ludzie powiedzą Ci wszystko, wystarczy zapytać. Dzięki umiejętności pytania o to, czego szukasz możesz znacznie szybciej osiągnąć sukces, ludzie ci ufają bo czują się szanowani, zespół chce za tobą podążać. Zmiana perspektywy z mówienia o sobie na pytanie o zdanie innych powala zrozumieć inne osoby, być zrozumianym, a co najważniejsze wypracować rozwiązania satysfakcjonujące obje strony.

Praca z grupą metodą Action Learnig buduje zaufanie i zrozumienie w grupie, daje przestrzeń na radzenie sobie z tym co nas spotyka w codziennym życiu. Zdecydowanie polecam i będę promować gdzie tylko mogę.

Zagadnienie Action Learning jest mi dobrze znane. Jako praktyk metody AL w wersji angielskiej widzę dużą wartość dodaną w udziale w warsztatach Foundations oraz CALC (Certified Action Learning Coach). Na bazie moich doświadczeń bardzo dużo się nauczyłam o sobie, jak i o tym co mogę ulepszyć w procesie AL w mojej organizacji. Trudne sytuacje w pracy coacha zostały tak przedstawione, że teraz nie stanowią dla mnie wyzwania , a jedynie są kolejną okazją do nauki w działaniu 🙂 Dzięki Tomek za tą pozytywną energię jaką wniosłeś w nasz Zespół terenerów wewnętrznych 🙂

Action Learning to bardzo spójny i praktyczny sposób na efektywne rozwiązywanie złożonych problemów i generowanie przełomowych rozwiązań. Według mnie atrakcyjne jest tu szczególnie to, że równolegle w czasie każdej sesji każdy uczestnik trenuje wybrane kompetencje liderskie. W efekcie nie tylko uzyskujemy rozwiązanie problemu, lecz także wzrost samoświadomości i jakości współpracy w zespole. W trakcie pracy z coachem zespół dojrzewa do samodzielności w rozwiązywaniu problemów.

Szkolenie WIAL Poland łączy teorię z praktyką w doskonałych proporcjach. Doświadczenie prowadzącego umożliwiło mi szybkie „poczucie” tego, jak reagować na różne sytuacje w czasie prowadzenia spotkań w formule Action Learning. Ze szkolenia wyszłam z przekonaniem co do skuteczności tej metody w określonych sytuacjach, jak i przeświadczeniem, że potrafię prowadzić sesje AL w codziennej praktyce biznesowej. Przekonanie to mogłam pozytywnie zweryfikować w czasie pierwszej sesji AL, jaką przeprowadziłam w swojej firmie już dwa dni po szkoleniu.

Warsztaty organizowane przez WIAL Polska nie tylko w przystępny sposób prezentują założenia metody, ale również pozwalają na zanurzenie się w doświadczeniu sesji rozwiązywania problemów. Z tej perspektywy widać, że to eleganckie narzędzie pozwala na uzyskanie nieprawdopodobnie szerokiej perspektywy patrzenia na problem, a dzięki temu służy wypracowaniu innowacyjnych rozwiązań, przy jednoczesnym trenowaniu kompetencji przez wszystkich członków zespołu.

Szczerze polecam warsztaty prowadzone przez Tomka, nie tylko pod kątem merytorycznym, ale również z powodu cudownie otwartych przestrzeni myślowych i interpersonalnych, swobody oraz bezwysiłkowego przekazu treści, a także pracy w małych grupach, pęczniejących od doświadczeń oraz inspiracji.

Szkolenie Action Learning to niezwykle inspirujące doświadczenie. Utwierdziło mnie jeszcze mocniej w przekonaniu, że zadawanie właściwych pytań jest kluczem do efektywnego rozwiązywania problemów. Rola coacha daje niesamowitą możliwość przyjrzenia się z boku jak pracuje grupa, co sprzyja jej pracy, a co można zrobić lepiej. Metoda genialna w swej prostocie, uczy uważności, bycia skupionym i podążania za tematem, przez co niweluje praktycznie do zera chęć dawania dobrych rad czy wygłaszania dygresji nie związanych z poruszanym problemem.

Action Learning to świetny sposób na poszerzanie umiejętności coachingowych i liderskich wśród uczestników takiego procesu. Szkoła WIAL Poland umożliwia zarówno zdobycie wiedzy, jak przeprowadzić profesjonalny proces AL, jak i wyposaża w niezbędne do tego umiejętności. Każdy uczestnik szkolenia otrzymuje konkretne informacje zwrotne, dzięki którym rozwija się i zyskuje większą pewność w prowadzeniu Action Learningowych sesji. Tomek, jako prowadzący, dzieli się swoją wiedzą, dobrymi praktykami oraz wspaniale buduje atmosferę otwartości i życzliwości w grupie.

WIAL Action Learning nie jest zwykłym narzędziem, jest raczej frameworkiem, czyli pewnego rodzaju ramą, szkieletem na którym można bardzo wiele zbudować. W Action Learning zachwyciło mnie wielopoziomowe działanie i podejście procesowe, którego moc udało mi się poczuć w trakcie szkolenia  Szkoła AL. To jedno z najlepszych szkoleń, w jakich miałam okazję dotychczas uczestniczyć. Dziękuję za to szkolenie i stanowczo polecam je wszystkim, którzy chcą wspierać zespoły!

Najlepsze szkolenie praktyczne jakie do tej pory przeszedłem. Wychodzisz w pełni gotowy do działania z narzędziem, które w mojej ocenie jest idealne do pracy z zespołami w czasach VUCA. Polecam!

Szkoła Action Learning to bardzo ciekawe szkolenie, na którym można poznać nowe narzędzie do pracy z grupą. Ogromny plus za pracę warsztatową. Część teoretyczna przygotowana jest tak, by wspierać praktyczne użycie narzędzia. Szkolenie prowadzone jest w małej grupie, co pozwala od razu ćwiczyć nowe umiejętności. Samo narzędzie jest ciekawą alternatywą dla rozwiązywania problemów zespołowych. Polecam nie tylko praktykom HR czy coachom, ale każdemu managerowi, który chce rozwijać swoje kompetencje w obszarze pracy z zespołem.

Siła Action Learning tkwi w klarowności i prostocie tego podejścia. Zatem prosto i zwięźle: jedno z najlepszych szkoleń, w jakich uczestniczyłam. I jedno z najlepszych „narzędzi”, które trafiło w moje ręce – zamierzam czerpać z niego pełnymi garściami.

Szkoła Action Learning to prawdziwie uczące doświadczenie. Bardzo praktyczne. W działaniu. Całkowicie zgodne z ideą Action Learning. Świetnie prowadzone. Zostawiło mnie z chęcią, żeby wykorzystać Action Learning w swojej pracy już od następnego dnia.

Szkoła Action Learning, w której miałam przyjemność uczestniczyć była bardzo praktyczna. Pozwoliła na natychmiastowe zastosowanie Action Learning w mojej organizacji. Metoda stymuluje rozwój pracowników, angażuje ich w sprawy firmy, buduje zespoły i wspiera otwartość oraz odpowiedzialność. Mam wrażenie i nadzieję, że wniesie nową jakość do sposobu rozwoju talentów.

Podejść do pracy z grupami i zespołami jest wiele, ale żadne tak bardzo jak Action Learning nie uwalnia coacha od nadodpowiedzialności. Prostota i niezwykła skuteczność AL zachęca do praktyki już od samego początku. Polecam nie tylko trenerom i coachom. Każdy menadżer oraz wszyscy, którzy mają do czynienia z zespołami i grupami poczują się bogatsi o skuteczne narzędzie. Z serca polecam WIAL.

Po 20 latach doświadczenia w dziedzinie przywództwa i rozwoju organizacji, nie mam wątpliwości, że to najskuteczniejsza metodologia rozwiązywania organizacyjnych problemów, uczenia się, rozwoju i budowania zaangażowania.

Już kilka dni po szkoleniu widzę jego owoce. Moje sesje przeprowadzone ostatnio są znacznie bardziej efektywne niż wcześniej.

5 dni pełnych emocji i intensywnej nauki. Metoda, która uczy uważności, precyzji formułowania myśli, aktywnego słuchania i dawania równych szans uczestnikom sesji. Nie ma czasu i chęci na gadulstwo i polewanie wody, powoduje to, że nie marnujemy czasu tylko sprawnie zmierzamy do rozwiązania problemu. Słowo, które moim zdaniem, najlepiej opisuje AL, to EFEKTYWNOŚĆ.

Proces, który nie tylko pozwala rozwijać kompetencje, ale też rozwiązywać prawdziwe, ważne i złożone problemy. Energia uczestników zamiast rozpraszać się w pustej dyskusji, poprzez pytania i odpowiedzi kierowana jest najpierw na określenie i doprecyzowanie prawdziwego problemu, a później jego rozwiązanie i określenie działań.

Bardzo ciekawa metoda i doskonałe szkolenie. Zupełnie nowe doświadczanie procesu nauki. Szczerze polecam wszystkim.

Dawno nie miałam okazji być na tak ciekawym i inspirującym szkoleniu. Atmosfera jaką stworzyliście oraz formuła szkolenia pozwoliły każdemu uczestnikowi w sposób najbardziej dla niego komfortowy rozwijać indywidualne kompetencje liderskie oraz poznawać proces Action Learning.

Action Learning otwiera możliwość dotarcia do osób poszukujących twardych i praktycznych narzędzi służących rozwiązywaniu problemów, zapewniając jednocześnie pole do rozwoju kompetencji liderskich i autorefleksji.

Action Learning to praktyczne narzędzie pomagające rozwiązać realny problem wykorzystując potencjał uczestników spotkania i jednocześnie rozwijając ich umiejętności liderskie.

Udział w szkoleniu Action Learning był dla mnie inspirującym doświadczeniem, pozwalającym rozszerzyć umiejętności i kompetencje coachingowe oraz doświadczyć mocy zmiany w grupie poprzez wspólne uczenie się. Dodatkowym atutem byli trenerzy: Bea Carson oraz Tomasz Janiak, którzy w perfekcyjny sposób podążali za grupą, zapewniając jej najlepszy sposób uczenia się. Bea, Tomek bardzo dziękuję.

Poznałam metodę rozwiązywania problemów na spokojnie, rzeczowo i co najważniejsze – skutecznie. Dodatkowo stosując tę metodę, można jeszcze świadomie rozwijać i doskonalić swoje kompetencje liderskie. Metoda Action Learning w niedalekiej przyszłości stanie się poszukiwanym sposobem na selekcję wysoce wyspecjalizowanych zespołów, które będą „produkować” skuteczne rozwiązania palących problemów. Cieszę się, że mogę w tym uczestniczyć. Tomku – BARDZO DZIĘKUJĘ!

Action Learning znam już od 4-5 lat i jestem zachwycony od pierwszego doświadczenia. Już w trakcie oczekiwania na oficjalne szkolenie próbowałem amatorsko wprowadzać Action Learning w życie w swoim zespole i obserwowałem jak ta metodologia zmienia ludzi.

Action Learning jest nie tylko świetnym, spójnym sposobem na dostarczanie rozwiązań i rozwój organizacji. Poszczególne narzędzia ukryte w tym procesie mogą być skutecznie wykorzystane podczas spotkań zespołowych.

Budowanie, angażowanie oraz rozwijanie zespołu poprzez rozwiazywanie problemów- to właśnie jest Action Learning. Proste, ale zarazem innowacyjne podejście do budowania efektywnych zespołów.

Szkolenie z Action Learning było jednym z bardziej wciągających i dynamicznych na jakich byłam od lat.

Dobre narzędzia do prowadzenia grup, nie tylko w rozumieniu trenerskim, ale też (a może przede wszystkim) managerskim, gdyż to właśnie w grupie/zespole leży mądrość. Zachęcam wszystkich, którym zależy na działaniu, aktywności, poszukiwaniu realnych rozwiązań, skupieniu się na podjęciu konkretnych, nawet małych kroków, aby osiągnąć coś większego. Szkołę Action Learning polecam z dwóch powodów – trenerów i sposobu prowadzenia warsztatu. Trenerzy zbudowali wysoki poziom bezpieczeństwa i zaufania, który wpłynął na mój komfort pracy podczas warsztatu i ułatwił pełne zaangażowanie się. Zachęcam, polecam i zapraszam 🙂

Szkoła Action Learning pozwoliła mi poznać narzędzie, które będzie przydatne w pracy z zespołami przy rozwiązywaniu złożonych sytuacji blokujących ich rozwój w organizacji. Jest to także fantastyczna okazja do treningu uważności i przyjrzenia się sobie jako trenerowi, coachowi, człowiekowi dbającemu o rozwój innych. Polecam każdej osobie, która chce uczyć się nowych metod oraz ma odwagę do wychodzenia ze strefy komfortu, żeby iść do przodu.

Się działo! Dziękuję Tomku Tobie, dziękuję Grupo Wam! Za intensywne i wartościowe doświadczenie. To była kwintesencja dobrego uczenia się. No i metoda AL, która łączy ważne dla mnie rzeczy: orientację na cel z refleksją nad sposobem działania w zespole. Nie mogę się doczekać aż zastosuje ją w grupach biznesowych.

Tomku, serdecznie Ci dziękuję za bardzo dobre szkolenie. Stałam się prawdziwą ambasadorką AL – uczy dyscypliny myślenia i zadawania pytań, koncentracji na problemie oraz wielu innych umiejętności, które przywołaliśmy na zakończenie spotkania na poziomie Foundations. Widzę też wielką wartość w pracy w tak małej grupie. Dodam, że pomimo trudu podróży i zmęczenia czułam się naprawdę naładowana pozytywną energią. Wielka jest też w tym Twoja zasługa i sposobu, w jaki prowadzisz te zajęcia 🙂

Program szkolenia obejmuje wszystkie elementy niezbędne do zrozumienia czym jest Action Learning oraz daje możliwość sprawdzenia się w każdej z możliwych ról – coacha Action Learning, prezentera problemu, uczestnika procesu/członka zespołu oraz obserwatora. Nauka w trakcie szkolenia jest bardzo efektywna dzięki uczeniu się przez praktykę i wykorzystaniu metody do rozwiązywania rzeczywistych problemów uczestników.

Bardzo wartościowe, przepełnione wiedzą i możliwością praktykowania szkolenie. Cenne dla mnie były wszelkie sytuacje uczenia się w praktyce w bezpiecznej przestrzeni szkoleniowej. Dynamika szkolenia i sposób jego skonstruowania sprzyjał przyswajaniu wiedzy i wdrażaniu umiejętności. Bezcenna możliwość doświadczania metody Action Learning, przy jednoczesnym poznawaniu jej „od kuchni”. Szkolenie uzupełniło moją wiedzę o metodzie i pozwoliło spojrzeć z nowego ujęcia na proces grupowy. Polecam wszystkim pasjonatom pracy z grupami, trenerom, coachom, managerom, liderom.

Action Learning nie jest pewnie jedyną ale na pewno bardzo skuteczną odpowiedzią na problemy z jakimi borykają się obecnie pracownicy i organizacje. Oparcie się na doświadczeniu grupy w realnym rozwiązywaniu problemów, przy jednoczesnym „zaopiekowaniu się” rozwojem konkretnych umiejętności liderskich stawia AL w gronie moich ulubionych narzędzi.

Polecam Szkolenie Action Learning – prowadzone przez Tomasza Janiaka, jako doświadczony niekorporacyjny menadżer. AL to bardzo inspirujące i wspierające narzędzie do pracy z ludźmi. Dziękuję Tomku oraz całej Grupie za wspólną, twórczą i kreatywną pracę oraz za otwartość na drugiego człowieka w świecie biznesu.

Miałam przyjemność uczestniczyć w dwóch modułach szkolenia Action Learning – Foundations oraz CALC, w kwietniu i czerwcu 2016. Sesje były świetnie zorganizowane i poprowadzone przez Tomka Janiaka z WIAL. Uzyskałam wiedzę i ćwiczyłam umiejętności potrzebne do praktykowania sesji Action Learning w prowadzonej działalności biznesowej. Podsumowując było to bardzo stymulujące i inspirujące środowisko do rozwoju.

The School of Action Learning is based on very practical sessions – we solve real problems, proposed by participants. Tomasz- the trainer- clearly explains everything that is needed from the theoretical point of view, and then gives a lot of space to the group to explore the role of coaches, and build action learning skills. I am strongly convinced to the Action Learning method.

Zawsze się zastanawiałem, jak jeszcze bardziej mogę pomagać organizacjom w rozwiązywaniu problemów oraz efektywnie wspierać je w dalszym rozwoju. Dzięki metodzie Action Learning, organizacje same potrafią odnaleźć swoją drogę do sukcesu, a relację przenieść na wyższy poziom.

Uczestnictwo w Szkole Action Learning było dla mnie niezwykłym doświadczeniem. Już w trakcie zajęć myślałem jak i gdzie mogę zastosować Action Learning. Praktyczny wymiar szkolenia połączony z możliwością wejścia w rolę coacha Action Learning przez niemal każdego uczestnika jest nie do przecenienia. Polecam!

Szkolenie prowadzone przez Tomka, jest na prawdę na bardzo wysokim poziomie. Praktyka przeplatana z wiedzą merytoryczną, daje dobre podstawy do wdrażania metody Action Learning w swojej organizacji. Pięć intensywnych dni, z których wynoszę większą samoświadomość procesów grupowych i konkretne narzędzie do pracy z zespołami.

Szkolenie umożliwiło mi nabycie praktycznych umiejętności w stosunkowo krótkim czasie. Świetna atmosfera i wspierający trener bardzo pomagały w nauce. Widzę zastosowanie metody AL w wielu obszarach mojej pracy.

Polecam. Byłem dziś na warsztacie z Action Learning. Jestem zachwycony tą metodą.

Po 5 dniach szkolenia z Action Learning wychodzi się nie tylko z wiedzą, ale też ma się za sobą poprowadzenie kilku prawdziwych sesji i przedyskutowane oraz odegrane scenki radzenia sobie z trudnościami. Czuję się gotowa do samodzielnego prowadzenia sesji 🙂 Mnie się podoba w tej metodzie nie tylko główna idea – rozwiązywanie problemów z jednoczesnym uczeniem się, ale też wielość zastosowań, na kilku szczeblach (osobistym, zespołowym i organizacyjny), w które wierzę o będę je promowała.

Szkoła Action Learning WIAL prowadzona przez Tomka Janiaka to doskonałe miejsce gdzie solidnie nauczysz się i przećwiczysz Action Learning. AL jako metoda pracy zespołowej obroni się już sama, gdyż jest to znakomite narzędzie, które pozwoli Twojemu zespołowi pracować i rozmawiać efektywnie, korzystać realnie z różnorodności rozwiązań, a z czasem brać odpowiedzialność za generowane działania. Szczerze polecam!

Profesjonalnie przygotowane szkolenie, dobra proporcja pomiędzy teorią i możliwością praktykowania umiejętności, osobowość trenera zapewniająca otwartą atmosferę sprzyjającą uczeniu się, bardzo dobrze przygotowane materiały szkoleniowe. Świetne szkolenie, możliwość skorzystania z wiedzy i doświadczenia Tomka Janiaka. Z wielką przyjemnością polecam to szkolenie.

Bardzo gorąco polecam Szkołę Action Learning! Doceniam wiele rzeczy, ale chcę zwrócić szczególną uwagę na bardzo praktyczne podejście do uczenia się nowej metody, świetne materiały i stworzenie unikatowej atmosfery sprzyjającej uczeniu się. Dziękuję!

Świetny warsztat! Dużo praktyki z możliwością doświadczenia działania Action Learning na własnej skórze. Moc pytań działa 🙂

Spośród wielu cennych i dobrych rzeczy, jakich doświadczyłem w szkole Action Learning WIAL Poland wskażę jedną – to wieloobszarowość i wielopoziomowość pracy z użyciem Action Learning. Metoda pracy z zespołami, która doskonale wspiera budowanie świadomości i odpowiedzialności, zarówno poszczególnych członków, jak i zespołu rozumianego i jako całość. Z sesji na sesje coraz bardziej się o tym przekonywałem.

Polecam Szkołę Action Learning Tomasza Janiaka! Intensywna formuła, która sprzyja procesowi grupowemu, jasny plan dnia i całego szkolenia, wiedza wplatana pomiędzy sesje AL plus możliwość natychmiastowego jej wykorzystania, dzielenie się własnym doświadczeniem w obszarze prowadzonych sesji AL oraz praca na zasobach, to niezaprzeczalne atuty Szkoły!

Profesjonalne i bardzo praktyczne szkolenie, po którym wychodzi się z „fachem w ręku” – czyli można, posiadając choć podstawowe wcześniejsze doświadczenie z grupami, iść i następnego dnia prowadzić sesję Action Learning. Doświadczony prowadzący, który swoją postawą na szkoleniu świetnie modeluje rolę coacha Action Learning, jednocześnie wychodząc z niej kiedy trzeba. Polecam!

Szkolenie z Action Learning otwiera nowe możliwości rozwojowe. Fascynujące jest to, że można wspierać innych w rozwiązywaniu problemów, a jednocześnie doskonalić swoje umiejętności i poszerzać perspektywę. Efekty „uboczne” są równie wspaniałe – nowe spojrzenie na problem, nauka zadawania pytań, umocnienie relacji w grupie i wiele innych.

Bardzo ciekawe, a przede wszystkich bardzo praktyczne warsztaty! Wielkie dzięki Tomku za energię i atmosferę, którą stworzyłeś!

Udział w szkoleniu AL był ciekawym i inspirującym doświadczeniem, który poszerza świadomość o współpracy w grupie. Otrzymałem kilka mocnych narzędzi, które mogłem przećwiczyć podczas warsztatów, a które na pewno przydadzą się podczas pracy z Moim Zespołem.

Serdecznie polecam, merytoryka i prowadzenie na najwyższym trenerskim poziomie.

W Szkole Action Learning doświadczyłam, że AL to podejście praktyczne, angażujące, i biznesowe, a uczenie się powiązane z rozwiązywaniem prawdziwych problemów daje niesamowitą motywację do działania.

Podczas dwóch dni praktycznych sesji AL przekonałam się jak bardzo cenne jest spojrzenie na problem/ dylemat z innej perspektywy. Jak wiele można dostrzec, czego wcześniej się nie widziało i w końcu ze spokojem podjąć decyzję, wolną od rozterek. To przekonało mnie do AL jako wartościowej metody pracy rozwojowej w grupie.

Z zagranicy

For us in AirAsia, Action Learning has helped introduce the concept of learning and leadership competencies in a manner that is practical and real, with teams working together to solve urgent, complex problems. For the past two years Action Learning has been positioned at the grassroots level, with priority focus on problem-solving and team-building skills.

“Our internal Certified Action Learning coaches are excited to continue and expand Action Learning as the cornerstone of the top leadership development programs for Air Asia, from Kuala Lumpur to Manila to Bangkok and more.”

Faz Kamaruddin, Group Head, Talent, Air Asia


The United States Department of Justice (DOJ) used Action Learning in 2016 to support six major projects, leading to breakthrough improvement in the procurement processes and uniformity at the U.S. Marshals Service (USMS). WIAL trained LEAP alumni to become coaches for the following cohorts and this approach brought the program to the next level. Since 2017, an Action Learning Community of Practice (ALCOP) brings together 50 members from over two dozen federal agencies to share best practices and share approaches to action learning sets.

“Action Learning has become a key leadership development component of the Department of Justice’s Leadership Excellence and Achievement Program” (LEAP) for high potentials.”

Bill Thimmesh, Program Manager, Leadership and Executive Development, Department of Justice


„Action Learning has played an important role in helping the Emerging Leaders Network of the U.S. Environmental Protection Agency to grow into what it is today. Both in terms of our internal organization and external programs, the World Institute for Action Learning has served as an excellent partner and resource.”

Peter Fargo, special assistant to the Deputy Assistant Administrator for Science, EPA


“In today’s fast-paced, highly competitive business world, having knowledgeable leaders at every level is our only true competitive advantage. We have found that Action Learning is the best way to align and motivate our organization to leverage that knowledge for competitive advantage.”
Larry Washington, VP, Human Resources, Dow Chemical


“Real progress in business is achieved only by corporations and individuals trying out creative ideas and making them work, by pooling talent, and most of all, by learning while doing. Action Learning is the vehicle for achieving this.
Gerald van Schaik, former Chairman of Executive Board, Heineken


“Building teams has become a key goal and achievement of Action Learning at Siemens. Action Learning has helped the company maximize the entrepreneurial spirit and enhance team player qualities such as cooperation and free exchange of ideas. The quality of teams has resulted in more innovative ways of finding new solutions for customer requirements.
Peter Pribilla, Corporate Human Resources, Siemens


“In two hours, I accomplished more through the action learning process than I would have achieved in six months.”
Doug Park, Director, Microsoft Xbox Support


“I am privileged to have had an opportunity to bring a business challenge to the group – it was a super valuable exercise for me, and certainly beneficial to my business. This was far and away the most valuable EXPO event in my 3 years of participation in the program- GREAT JOB on all fronts.”
Marc Spiotta, Incubation Sales Manager, Microsoft Mobility Business


“[the Action Learning program] was a great learning experience and the fact that we worked on a current business challenge made it even more valuable.  I am taking some concrete actions as a result of this experience…”
Benny Madrid, Marketing Development Manager, Microsoft


„Last week was one of the best leadership development experiences I’ve been a part of at Microsoft; you and the team should be proud of what you put together and the results!”
Dan Grady, Premier Field Engineering Director, Microsoft


“The concepts identified in the Action Learning course made this one of the most powerful training sessions that I have experienced in my 13 years in the training and development field. I was able to take the content and immediately put it to use, creating a dynamic of self-awareness for all of the project participants that typically is not found in a regular classroom setting”.
Susan Mitnick, Senior Director, Sales Training,  cbeyond

NASI KLIENCI