Tomasz Janiak

Jedyny w Polsce Master Action Learning Coach i dyrektor WIAL Poland. Jako pierwszy Polak ukończył szkolenie dla coachów Action Learning w Nowym Jorku i rozpoczął wdrażanie nurtu WIAL w Polsce. Pomaga osobom pracującym w zespołach i z zespołami w podnoszeniu ich skuteczności i jakości współpracy.

Obecnie pracuje zarówno z początkującymi adeptami coachingu zespołowego jak i doświadczonymi trenerami, coachami i konsultantami na warsztatch i prelekcjach w kraju i zagranicą. Przygotowuje coachów do certyfikacji w WIAL. Doświadczony również w biznesie – zarówno w małych firmach jak i w korporacjach, pracował w sprzedaży i marketingu. Od 2012 roku nieustannie pracuje w środowisku międzynarodowym.

W swojej pracy łączy element energii i poczucia humoru z refleksją oraz przestrzenią na uczenie się. Ważne jest dla niego wspieranie zmiany w kulturze pracy zespołów i organizacji, a także w codziennym życiu ludzi z różnych regionów. Regularnie wspiera fundacje i stowarzyszenia działające na rzecz osób w trudnych sytuacjach w Polsce i na świecie. Z pasji perkusista, rowerzysta, wspinasz i karateka. Prywatnie mąż i ojciec.

Specjalizacje

Zespoły

Pomagam zespołom zwiększać skuteczność i jakość współpracy.

Action Learning

Uczę Action Learning i coachingu zespołowego na szkoleniach otwartych i zamkniętych.

Coaching

Pomagam menedżerom budować lub naprawiać relacje ze swoimi zespołami.

Konferencje

Wygłaszam prelekcje i prowadzę warsztaty na konferencjach.

Talent i przywództwo

Pomagam projektować programy rozwoju talentów i menedżerów.

Porozumienie

Pomagam rozwiązywać konflikty i budować współpracę w organizacji.

Wizja

W pracy bywam mechanikiem lub ogrodnikiem.

Dodaję oleju do organizacyjnych machin, pomagam zespołom pracować pełną parą, a jednostkom rosnąć w roli lidera.

Opinie

Wiedza Tomka i jego niezwykłe umiejętności facylitacyjne pozwoliły nam budować umiejętności coachingu w Action Learning, a jego osobowość pozwoliła na to, by pamiętać te dni jako nie tylko skuteczne, ale również miłe.

Joanna GrodzkaDyrektor szkoleń i rozwoju w Advanced Digital Broadcast

Z ogromną i niekłamaną przyjemnością mogę rekomendować Tomasza.  Jako prowadzący ma ogromną lekkość w nawiązaniu i budowaniu relacji. Polecam jego zajęcia.

Katarzyna BraśNaczelnik zespołu szkoleń i rozwoju, Bank Pocztowy

Tomek potrafi trafić z tematem do ludzi rożnego szczebla i tak dostosowuje przekaz, aby każdy mógł z niego skorzystać w 100%. Była to prawdziwa przyjemność współpracować z Tomkiem i nie mogę doczekać się kolejnej sesji.

Wojciech TatysOperational Excellence & Process Automation Lead at CBRE Corporate Outsourcing

Szczególnie cenię sobie umiejętność budowania przez Tomasza bezpieczeństwa psychologicznego w grupie, zaufania i otwartości, które sam modeluje. Niezmiernie rozwijające dla mnie było prowadzenie przez niego zajęć w duchu działania, otwartości na różnorodność perspektyw i szacunku dla każdego z uczestników

Katarzyna SzotaDyrektor HR, TAURON Obsługa Klienta

Tomek to profesjonalista. Wyśmienicie prowadzi grupę do rozwiązań, oddaje pole i potrafi wychwycić takie momenty procesu grupowego, które stają się dźwignią do zmiany i integracji zespołu. Współpraca i nauka od Tomka to jedno z najcenniejszych doświadczeń rozwojowych w moim życiu. Polecam 🙂

Marta ZbońkowskaEkspert ds. szkoleń i rozwoju, mBank

Tomasz is open minded and willing to help and support to set measurable targets. He also provides the right questions for checking if the target is achievable. From all the talents he has, I like his ability to inspire others.

Małgorzata ŁysiakAssistant Manager HR w Toyota Tsusho Europe SA- Oddział w Polsce