Trening Action Learning

NAJBLIŻSZE TERMINY:

Edycja sierpniowa: 5-8.08.2019 (pon.-czw.) w godz. 9:00- 17:00

Miejsce: ul. Piramowicza 11/13, Łódź

Pomysł na Trening Action Learning zrodził się z obserwacji tego, jak wiele osobistych korzyści odnosili uczestnicy intensywnych sesji Action Learning, prowadzonych w Szkole WIAL Poland. Postanowiliśmy stworzyć formułę, która skupiałaby się szczególnie na rozwoju osobistych postaw, przekonań i umiejętności uczestników.

Trening Action Learning to formuła, w której różnorodne osoby mają okazję rozwinąć swoje umiejętności komunikacji, współpracy w zespole i przywództwa, a także poszerzyć horyzont samoświadomości i umiejętności wchodzenia w wartościowe, konstruktywne relacje z innymi.

W Treningu Action Learning łączymy klasyczne podejście do tego procesu z elementami treningu interpersonalnego.

Trening trwa 4 dni, w grupie 7-8 osobowej. Praca jest poufna i pozostaje wyłącznie w obrębie treningowej grupy.

Jak przebiega trening?

Na początku trener krótko wyjaśnia na czym polega proces Action Learning, o co jest w czasie treningu wzbogacony i co uczestnicy mogą robić, aby z niego jak najlepiej skorzystać.

Dalsza część treningu skupia się na grupowej pracy nad realnymi, ważnymi i złożonymi wyzwaniami wniesionymi przez uczestników. W trakcie pracy i po każdej sesji grupa ma okazję przyjrzeć się temu jak pracowała, po to by wyciągnąć wnioski i wspólnie uczyć się ze swojego działania.

Uczestnicy mają także możliwość przyjmowania i udzielania sobie nawzajem informacji zwrotnych na temat swojej pracy, co prowadzi do wzrostu samoświadomości i niejednokrotnie podniesienia poczucia własnej wartości w kontekście bycia w grupie i pracy w zespole.

Członkowie grupy zachęcani są także do przyglądania się swoim emocjom w trakcie pracy i do wyrażania ich. To okazja do poznawania ważnej sfery w pracy lidera, coacha i trenera, która może być zaniedbywana w codzienności. To także sposobność do nauki wyrażania tego, co jest ważne, a bywa niewypowiedziane.

Cele treningu:

 • wzrost umiejętności rozwiązywania problemów w grupie
 • wzrost wiedzy na temat tego, co służy a co przeszkadza grupie pracującej nad zadaniem
 • podniesienie jakości komunikacji i budowania relacji z innymi
 • poszerzenie samoświadomości w obszarze własnych zachowań, przekonań i emocji związanych z pracą w grupie
 • uzyskanie wsparcia w zakresie własnych, prawdziwych wyzwań z obszaru zawodowego i życia w ogóle
 • możliwość próbowania nowych, bardziej konstruktywnych zachowań w bezpiecznym, treningowym środowisku
 • ćwiczenie przyjmowania i udzielania innym konstruktywnych i wartościowych informacji zwrotnych

Trening nie ma charakteru terapeutycznego. Wyzwania wnoszone przez uczestników dotyczą ich obecnych sytuacji, a praca grupy skupia się na wypracowaniu możliwych rozwiązań i działań.

Dla kogo jest trening:

 • dla menedżerów, członków zarządów, koordynatorów, kierowników projektów itp.
 • dla osób pracujących z grupami: trenerów, coachów, facylitatorów
 • dla chcących rozwinąć swoje umiejętności interpersonalne, szczególnie w kontekście współpracy w zespole
 • dla chętnych do osobistego rozwoju i przeżycia intensywnego edukacyjnego doświadczenia
 • dla widzących niedostatki w swojej pracy w zakresie relacji z innymi

Udział w treningu poprzedzony jest rozmową z trenerem prowadzącym.

Cena: 1450 zł

W trakcie treningu zapewniamy przerwy kawowe.

W treningu nie ma przekazu wiedzy od trenera, a uczestnicy nie uczą się roli coacha Action Learning. Trening również nie jest elementem procesu certyfikacji dla coachów w Światowym Instytucie Action Learning (WIAL).

By dowiedzieć się więcej o Szkole Action Learning dla przyszłych coachów i procesie certyfikacyjnym KLIKNIJ TUTAJ..

Jak się zapisać?

Prześlij zgłoszenie i poczekaj na szczegóły

Trener

Tomasz Janiak

Jedyny w Polsce Master Action Learning Coach i dyrektor WIAL Poland. Jako pierwszy Polak ukończył szkolenie dla coachów Action Learning w Nowym Jorku i rozpoczął wdrażanie nurtu WIAL w Polsce. Pomaga osobom pracującym w zespołach i z zespołami w podnoszeniu ich skuteczności i jakości współpracy. Absolwent Studium Treningu Interpersonalnego w ośrodku Intra w Warszawie.

Obecnie pracuje zarówno z początkującymi adeptami coachingu zespołowego jak i doświadczonymi trenerami, coachami i konsultantami na warsztatach i prelekcjach w kraju i zagranicą. Przygotowuje coachów do certyfikacji w WIAL.

W swojej pracy łączy element energii i poczucia humoru z refleksją oraz przestrzenią na uczenie się. Ważne jest dla niego wspieranie zmiany w kulturze pracy zespołów i organizacji, a także w codziennym życiu ludzi z różnych regionów. Regularnie wspiera fundacje i stowarzyszenia działające na rzecz osób w trudnych sytuacjach w Polsce i na świecie. Z pasji perkusista, rowerzysta, wspinasz i karateka. Prywatnie mąż i ojciec.